Aktualności

Miasteczko Humanitarne podczas Warszawskich Targów Humanitarnych WHE 2019

 

 

Miasteczko Humanitarne 11-13 czerwca 2019 PTAK WARSAW EXPO, al. Katowicka 62, Nadarzyn k. Warszawy


Zapraszamy do odwiedzenia Miasteczka Humanitarnego podczas Warszawskich Targów Humanitarnych  WHE 2019, które odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2019 r. na terenie wystawowym PTAK EXPO w Nadarzynie k. Warszawy. 
Jest to wspólne przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, organizacji pozarządowych, szkół wyższych oraz instytucji zaangażowanych w działania na rzecz pomocy humanitarnej i rozwojowej, wolontariatu, a także współpracy pomiędzy trzecim sektorem a biznesem. 
Program Miasteczka został przygotowany specjalnie z myślą o wszystkich, którzy zainteresowani są problematyką pomocową, a szczególnie o uczniach, studentach i nauczycielach, dla których spotkania z uczestnikami misji humanitarnych oraz planowane wykłady i warsztaty dot. problematyki humanitarnej i rozwojowej mogłyby stanowić doskonałe uzupełnienie zajęć z zakresu edukacji globalnej czy wychowania obywatelskiego, a także zachętę do podjęcia pracy w roli wolontariuszy.
Miasteczko będzie okazją do bezpośrednich spotkań z  ludźmi zaangażowanymi na co dzień w pomoc humanitarną i organizacjami prowadzącymi akcje pomocowe na całym świecie. 
Dla odwiedzających przygotowaliśmy  interesujące debaty o sposobach zapobiegania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych, czy możliwościach wykorzystania nowoczesnych technologii – takich jak drony, czy wirtualna rzeczywistość - w pomocy humanitarnej, a także wykłady dotyczące międzynarodowego prawa humanitarnego i warsztaty dla przyszłych wolontariuszy. 
W Miasteczku spotkać będzie można  pracowników organizacji pozarządowych i ONZ, którzy pracują w Polsce i na świecie i dowiedzieć się, jak wyjechać na misje humanitarne prowadzone przez organizacje międzynarodowe, a także jak wygląda codzienne życie i praca w miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi i humanitarnymi.
Na odwiedzających czekają też pokazy ratownictwa, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, reagowania w sytuacji zagrożenia, pokazy dronów, wystawy i instalacje (np. mobilnego szpitala polowego, domu modułowego, czy przenośnych systemów uzdatniania wody i pozyskiwania energii).
Specjalnie dla nauczycieli organizujemy warsztaty z zakresu edukacji globalnej pokazujące scenariusze umożliwiające  włączenie tej tematyki w nauczanie różnych przedmiotów.
Więcej informacji o Miasteczku Humanitarnym i Warszawskich Targach Humanitarnych znajdziecie Państwo na stronie www.humanitarianexpo.com.
Zachęcamy do rezerwacji udziału grup zorganizowanych w wybranych wydarzeniach, którym dodatkowo oferujemy pomoc w organizacji transportu z Warszawy do miejsca wydarzenia.
Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Departamentu Współpracy Ekonomicznej: Agata Czyrsznic-Dobrowolska agata.czyrsznic-dobrowolska@msz.gov.pl Paweł Mokrzycki pawel.mokrzycki@msz.gov.pl

 

W programie wydarzenia, w dniu 13 czerwca, przewidziano m.in. prelekcję  nt. „Jak zostać pracownikiem instytucji i organizacji międzynarodowych?"