Aktualności

Program EIT Food RIS Solutions

Wystartowała rekrutacja do programu EIT Food RIS Solutions, którego Maspex jest głównym organizatorem. To nowy program EIT Food skierowany do ambitnych studentów, którzy chcą być zaangażowani w rozwiązywanie wyzwań przemysłu spożywczego.

 

Wraz z partnerami EIT Food z Polski i zagranicy zdefiniowaliśmy wyzwania dla studentów w konkretnych obszarach – te grupy, które zrealizują je najlepiej, mają szansę na otrzymanie zaproszenia na Foodhatony organizowane w listopadzie w Polsce i we Włoszech.

 

Wyzwania dotyczą  obszarów takich jak:

•          “Personalization – better fit food products with consumers and customers expectations and needs”

•          “Ideas to reduce food loss and waste during the food production, distribution and sale”

•          “The challenge of a health&sustainable future of the food system”.

 

Aby wziąć udział w rekrutacji, studenci muszą utworzyć zespół, nagrać film krótko prezentujący ich rozwiązanie i wypełnić formularz aplikacyjny na stronie: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/. W programie mogą wziąć interdyscyplinarne zespoły studentów (2 – 4 osoby), w których przynajmniej jedna osoba z zespołu pochodzi z regionu RIS (lista: https://www.azti.es/eitfood-risolutions/process/).

Na podstawie przesłanych filmów jury wybierze 25 zespołów, które otrzymają 3-miesięczny mentoring wspierający działania nad rozwojem rozwiązania. Po tym każdy zespół przygotuje szczegółową prezentację na temat swojego rozwiązania i zostanie ponownie oceniony przez jury. Tylko 20 wybranych zespołów studenckich otrzyma zaproszenia na „Maratony żywnościowe – Foodhatons” i przedstawi wyniki swoich działań na żywo przed jury. W listopadzie 2019 roku zostaną zorganizowane dwa Foodhatony: 14-15.11. w Warszawie; 21-22.11. w Turynie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie programu: https://www.azti.es/eitfood-risolutions